Turystyka

Raj stworzony dla tych, którzy cenią sobie aktywną formę spędzania wolnego czasu

Dolina Baryczy może poszczycić się największym rezerwatem w Polsce, który według światowych rankingów uznany jest za jeden z najcenniejszych ekosystemów w świecie. To właśnie tutaj już w XIX wieku swoje pierwsze badawcze kroki stawiano aby zagłębiać się w niezwykły świat fauny i flory. Sercem i duszą jest Park Krajobrazowy "Dolina Baryczy", który jest niesamowitym rajem na ziemi zarówno dla zwykłego śmiertelnika, jak i miłośników przyrody. Tutaj z wszelkich zakątków świata spotykają się ornitolodzy, aby obserwować  istny ptasi eden. Ścieżki uczęszczane przez amatorów przyrody będą przeplatać się ze ścieżkami miłośników historii, na których czekają pełne zabytkowego czaru pałace, otoczone bogatą szatą roślinną, kościoły z fascynującą historią powstania oraz ciekawe kamieniczki.

Odkryj urokliwe zakątki regionu

Lokalizacja Apartamentów Berfami, sprawia, że bez trudu można się dostać do najbardziej strategicznych miejsc w Dolinie Baryczy (konno po okolicach Potaszni - 160 km szlak konny,  cross rowerowy z  23 kilometrową trasą,  kajakiem po meandrach Baryczy, stawy Milickie, ruiny pałacu i baszta w Żmigrodzie i wiele innych. 

 
 

Spływ kajakowy

Spływy Kajakowe są doskonałym pomysłem na zorganizowanie aktywnej formy spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. Nowe doznania, nowe emocje , warto przeżyć taką przygodę w bliskim kontakcie z dziką przyrodą w pięknej okolicy o urzekających krajobrazach. Spływy kajakowe  dostarczą  Państwu niezapomnianych wrażeń pełnych adrenaliny i pozytywnej energii.

Trasy rowerowe

Dolina Baryczy ze względu na dużą rozciągłość równoleżnikową, cudowne krajobrazy i mały ruch komunikacyjny na drogach lokalnych jest niezwykle popularna wśród rowerzystów. To raj stworzony dla tych, którzy cenią sobie taką formę spędzania wolnego czasu.  Bogata sieć rowerowych szlaków poprowadzi Państwa przez najbardziej urokliwe zakątki tego regionu. Trasy między nimi łączą walory przyrodnicze z szansą poznawania kultury i historii, a przede wszystkim z widokami zapierającymi dech w piersiach.  Zaawansowani rowerzyści, niedzielni amatorzy kolarstwa jak i rodziny z dziećmi znajdą coś dla siebie w tej jakże pięknej okolicy.

 

Turystyka - Zdjęcia

design by : LEMONPIXEL.pl